Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de számomra az olasz konyha mindig is nagyon különlegesnek számított. Az olaszos ízeket igyekszem folyamatosan keresni a mindennapokban is, ezért úgy döntöttem, hogy egy kicsit nagyobb fába vágom a fejszémet. Íme a részletek!
Gluténmentes házi ravioli borsos gombamártással
Hozzávalók
A tésztához
kb. 50 dkg gluténmentes lisztkeverék (természetesen normál búzaliszt is használható)
4 db tojás
1 kevés só
Elkészítés
A tészta dagasztásához robotgépet használtam, de persze kézzel is nyugodtan megejthetitek ugyanezt a műveletet. Egy tálba beleöntitek a lisztet, majd a közepébe formázott mélyedésbe mehet bele a négy tojás, plusz egy kevés só. Addig kell dagasztani, ameddig a liszt és a tojások teljesen össze nem keverednek. Ha minden jól alakul (tésztáknál ezt sosem lehet tudni 🙂 ) akkor egy homogén, közepesen puha tésztát kaptok. Ezt becsomagoljátok folpack-ba és berakjátok a hűtőbe kb. 30 percre. Ameddig a tésztátok pihen, még fontos feladatok várnak rátok!
Gombaszósz
Hozzávalók
kb. 20-25 dkg gomba
egész színes bors (ízlés szerint)
3-4 evőkanál natúr joghurt
kb. 1-1,5 dl víz
1 kiskanál mustár
egy kevés olaj
Elkészítés
A gombát nagyon apróra vágjátok, majd egy kis olajon megpirítjátok, sózzátok, fűszerezitek. Ha megvagytok, egy tálba rakjátok a többi hozzávalóval együtt, kivéve a vizet. Összekeveritek egy botmixerrel, és – szinte már – készen is vagytok. Ami fontos, hogy nagyon össze fog állni a gombás szósz, ezért érdemes (lehet) a vizet hozzáadni, hogy kellemesen krémes állagot érjetek el.
Húsos töltelék
Hozzávalók
kb. 30 dkg darált hús
egy újhagyma
egy kevés majoranna
egy kevés olaj
fűszerek (só, bors)
Elkészítés
A hagymát egy kevés olajon éppen csak megpirítjátok, majd mehet hozzá a hús. Ízlés szerint fűszerezitek, egy kis só, majoranna, esetleg némi bors. Ha megvagytok, akkor pürésíthetitek – ha úgy gondoljátok – de akár így is felhasználhatjátok a töltelékhez. Mire végeztek a töltelék elkészítésével, nagyjából letelik a fél óra, úgyhogy jöhet a legszebb, és legnehezebb része a munkának!
A tészták megtöltése
Ahogy a fentebbi képen is látjátok, ketté veszitek a tésztát, és kinyújtjátok, majd ezt még egyszer kettőbe veszitek. Nagyjából két egyező nagyságú tésztalapot kaptok. Az egyikre felpúpozzátok a tölteléket, majd a másikat rá helyezitek. Fontos, hogy a széleket, jól nyomkodjátok össze, mert könnyen szétesnek, akár még főzés közben is. Ha megvagytok, akkor szépen le tudjátok csippenteni a fölösleges részeket, így már egészen a raviolira fog hasonlítani a tésztátok. Ezután mehet bele a forrásban lévő sós vízbe kb. 5 percre. Ahogy a tésztáitok feljöttek a víz felszínére készen is vannak. Miután leszűrtem a tésztákat, egy kevés fokhagymás bazsalikomos olajjal meglocsoltam őket, így még egy nagyon kellemes ízt kapott a kész étel, és már késznek is nyilváníthattam! 🙂
További receptekért, ötletekért, kövessétek a blogot Facebookon is!
Elkészítési idő kb. 50 perc
Jó étvágyat! 🙂
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: